Urywek plakatu promującego spotkanie Klubu Podróżnika. Serdecznie zapraszamy dnia 5 marca 2024 r. o godz. 17:00 na kolejne spotkanie Klubu Podróżnika w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie.  Gościem spotkania będzie Pan Józef Sorbian, który przedstawi bliskie nam geograficznie tereny Żuław Wiślanych. Spotkanie przebiegnie pod hasłem "szlakiem domów podcieniowych, mennonitów i wiatraków typu holenderskiego".  Zachęcamy już teraz do rezerwowania swojego czasu na to spotkanie. Nie może Państwa zabraknąć!

Serdecznie zapraszamy dnia 5 marca 2024 r. o godz. 17:00 na kolejne spotkanie Klubu Podróżnika w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie.

Urywek plakatu promującego wydarzenie. Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza na spotkanie W SZKOLE KRÓLÓW z Marcinem Koziołem, które odbędzie się 29 lutego, o godz. 17:00.  Marcin Kozioł jest pierwszym polskim absolwentem „Szkoły Królów” – słynnej Gordonstoun w Szkocji. W tej szkole uczył się król Karol III, jego bracia i ojciec – książę Filip.  Do tej niezwykłej szkoły – słynącej z surowych zasad, ale też wyjątkowych możliwości edukacyjnych – Marcin Kozioł trafił dzięki stypendium. W jednej klasie uczył się z najstarszym wnukiem królowej Elżbiety II. Miał też zaszczyt wystąpić przed Królową i jej mężem.  Marcin Kozioł zabierze uczestników za pilnie strzeżone mury tej wyjątkowej szkoły. I na spotkanie z Jej Wysokością…  Powyższy opis pochodzi ze strony autora https://www.marcinkoziol.com/

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza na spotkanie W SZKOLE KRÓLÓW z Marcinem Koziołem, które odbędzie się 29 lutego, o godz. 17:00.

Fragment plakatu promującego wydarzenie Walentynkowe zwiedzanie Wieży Bramnej

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza na zwiedzanie Wieży Bramnej w walentynkowym klimacie!

Fotografia przedstawiająca wystawę w holu biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza do obejrzenia fascynujących prac Ainy Bestard, hiszpańskiej autorki i ilustratorki, która eksploruje temat słońca i jego znaczenia w życiu codziennym.

Urywek plakatu promującego spotkanie Klubu Podróżnika.Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Podróżnika, które odbędzie się 6 lutego 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie.   Na spotkaniu gościć będziemy podróżnika pochodzącego z Działdowa - Mateusza Gradowskiego. Motywem przewodnim spotkania jest hasło, które wprost nawiązuje do książki autorstwa naszego gościa o tym samym tytule "Jak rzuciłem korpo". Mateusz opowie o podróży swoich marzeń, zabierając nas w odległe zakątki świata, poczynając od Izraela, a kończąc w Pekinie. W trakcie spotkania nie zabraknie rozważań o motywacjach do dalekich podróży, o przeszkodach które człowiek napotyka w ich trakcie, a także przełamywaniu własnych barier.  W trakcie spotkania będzie też możliwość zakupu książki. Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Podróżnika, które odbędzie się 6 lutego 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie.

Plakat informujący o spotkaniu Klubu Podróżnika, które odbędzie się 23 stycznia 2024 r. pod hasłem Indie znane i nieznane

 

Serdecznie zapraszamy, 23 stycznia 2024 r. o godz. 17.00 na pierwsze w tym roku spotkanie Klubu Podróżnika pod hasłem "Indie - znane i nieznane". Gościem będzie werbista o. Hanson D` Souza svd.

Urywek plakatu promującego spotkania z dziećmi w ramach zimowych ferii. Jak co roku przewodnikiem naszych działań pozostaje literatura. A przed nami szereg zabaw literackich, ruchowych i plastycznych. Zatem zapraszamy do wspólnej zabawy dzieci w wieku szkolnym (7-11 lat).  Zajęcia odbędą się w terminie: 22.01-2.02, w poniedziałki, środy i piątki w godz. 11.00-13.00. Obowiązują oczywiście zapisy ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

W ramach ferii zimowych zapraszamy wszystkie dzieci na spotkania z książką, a także wszystkie chętne osoby do naszej Grającej Biblioteki na spotkania w świecie planszówek!

Fragment plakatu na kolędowanie z zespołem Eney

🎶🎄🌠Już 4 stycznia o godz. 19:00 w Bazylice Mniejszej pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej wystąpi zespół Enej, który wykona najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

W sobotę, 30.12.2023 r.

Punkt Informacji Turystycznej na ul. Katedralnej (biblioteka)

oraz na ul. Zamkowej (Wieża Bramna)

NIECZYNNY

Przepraszamy za utrudnienia!

Życzenia świateczne

Serdeczne życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia w cieple rodziny,
pięknie pachnącej choinki, zdrowia i energii na co dzień oraz uśmiechu i życzliwości  na każdy dzień Nowego Roku.